ALLEGRO

Urządzając kuchenną strefę zmywania, zwykle największą uwagę poświęcamy większą uwagę wyborowi zlewozmywaka. Trzeba jednak pamiętać, że zlew to nie jedyny sprzęt, konieczny do stworzenia praktycznej i wygodnej strefy zmywania. Ważnym jej elementem jest również bateria. Tutaj podobnie jak w przypadku zlewozmywaków wybór jest spory.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką czy bez?


Szukając dobrej baterii kuchennej, można się zdziwić, jak wiele rodzajów armatury dostępnych jest na rynku. Można wybierać pomiędzy bateriami ściennymi, sztorcowymi, z dwoma lub jednym uchwytem oraz wylewką o różnym zasięgu. Przede wszystkim trzeba mieć jednak na uwadze, że bateria kuchenna powinna pasować kształtem i wymiarami do zlewu, a materiał jej wykonania powinien być solidny i trwały.

Aby móc ocenić, czy bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest praktyczna, najpierw trzeba poznać jej sposób działania. Wyciągana wylewka w baterii oznacza, że głowica z natryskiem jest ruchoma. Mocuje się ją na wyciąganym wężu, który może mieć różny zasięg. Standardowo baterie z kuchenne z wyciąganą wylewką mają zasięg 1-1,5 metra. Na końcu węża baterii zamocowany jest specjalny obciążnik, co sprawa, że głowica baterii łatwo wraca na swoje miejsce, a wyciągany wąż chowa się do wewnętrznego korpusu. Wylewka w baterii może mieć formę tradycyjnego węża lub sprężyny.