ALLEGRO

Nie da się zaprzeczyć, że grzejniki aluminiowe to rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Nowoczesne grzejniki aluminiowe traktowane są jako swego rodzaju zastępstwo tradycyjnych grzejników żeliwnych. Produkty aluminiowe są kupowane coraz częściej nie tylko w naszym kraju, ale także i w innych krajach europejskich. Trzeba przyznać, że popularność grzejników aluminiowych wzrasta mniej więcej od początku lat dziewięćdziesiątych. Grzejniki aluminiowe mają wiele istotnych zalet, przede wszystkim są lekkie, ich montaż nie nastręcza większych trudności, a do tego dochodzi fakt, że obecnie na rynku znajdziemy wiele naprawdę różnych modeli. Modułowa budowa popularnych aluminiowych grzejników żeberkowych pozwala praktycznie bez żadnych ograniczeń na zwiększenie mocy grzejnika.

Grzejniki aluminiowe i ich najważniejsze zalety


Wiele osób, które muszą zdecydować się na jakiś konkretny system grzewczy do swojego domu, stawia sobie pytanie, co będzie lepsze, grzejniki aluminiowe czy stalowe. Faktem jest, że grzejniki stalowe są stosunkowo tanie. To tłumaczy ich ogromną popularność. Jednak nie zapominajmy i o tym, że także i nowoczesne grzejniki aluminiowe mają wiele istotnych zalet. Główną zaletą grzejników aluminiowych jest ich bardzo duża przewodność cieplna. Fakt, że aluminium szybko się nagrzewa i jednocześnie szybko oddaje ciepło, oznacza w praktyce, że takie grzejniki bardzo szybko ogrzewają dane pomieszczenie. Nie da się zaprzeczyć, że w przeważającej liczbie przypadków jest to zdecydowanie agrement przemawiający za grzejnikami z aluminium. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że pracą grzejników aluminiowych można naprawdę łatwo sterować. Docenimy to zwłaszcza w tzw. okresach przejściowych, np. jesienią lub wiosną, kiedy dochodzi do dużych wahań temperatury na zewnątrz. Ze względu na budowę członową (najczęstsze rozwiązanie) grzejniki wykonane z aluminium mają relatywnie rozbudowaną powierzchnię, na której dochodzi do wymiany ciepła. Oprócz tego warto pamiętać, że chodzi o systemy grzewcze, które są:
lekkie - nie ma problemu z ich montażem i transportem;
gładkie - utrzymanie w czystości grzejnika aluminiowego jest stosunkowo proste;
odporne na korozję - chodzi o bardzo trwałe rozwiązanie.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że nowoczesne grzejniki aluminiowe można rozbudować w dowolny sposób, a to dzięki gwintowanym żebrom. To kolejny istotny argument, aby zastanowić się nad zakupem grzejników aluminiowych.