ALLEGRO

Z łazienki korzysta się przynajmniej kilka razy dziennie. Ważne jest więc zadbanie o jej odpowiednią funkcjonalność, ale też o wysoki poziom estetyki.

Jak działa bateria łazienkowa?


Baterie, które stanowią bardzo ważny – wręcz newralgicznym element wyposażenia łazienek – są niezbędne wszędzie tam, gdzie zamontowana jest umywalka, wanna albo prysznic. Umożliwiają one korzystanie ze strumienia bieżącej wody – pozwalając ich użytkownikom na wykonywanie codziennych czynności, przede wszystkim w zakresie utrzymywania higieny. Bateria łazienkowa jest urządzeniem, które dzięki systemowi odpowiednio ułożonych rur pobiera wodę z domowej instalacji i wtedy steruje jej przepływem:
kontrolując ciśnienie (siłę strumienia) oraz temperaturę.

Baterie łazienkowe powinny być wybierane z dość dużą starannością – by ich wygląd, montaż oraz funkcjonalności były idealnie dopasowane do potrzeb konkretnych użytkowników. Dobrze też, gdy wybrany model posiadał będzie perlator (który pozwala na zaoszczędzenie wody), a kurek baterii będzie lekki (nie powodując problemów z jego odkręceniem/podniesieniem). Warto również postawić na baterię z wmontowaną regulacją ciśnienia wody.