s
ALLEGRO

WENTYLACJA I ODKURZACZE CENTRALNE

Codzienne sprzątanie dużego domu pochłania wiele czasu i energii. Szczególnie problematyczne bywa odkurzanie wykładzin i dywanów, zwłaszcza jeśli zostały w nie wyposażone wszystkie pomieszczenia. Tradycyjne odkurzacze nie są komfortowe, bowiem wymagają przenoszenia, natomiast a montując system centralnego odkurzania nie ma hałasu gdyż jednostka odkurzacza centralnego jest z zasady montowana w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym lub piwnicy. Wobec tego nie słyszymy w pokojach pracy silnika odkurzacza. Ponadto nie ma wtórnego krążenia powietrza i poruszanie drobinek kurzu, gdyż całe zanieczyszczone powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku. Dlatego odkurzacze centralne są o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem. Jest to system instalacji, montowany w konstrukcji budynku i wyposażony w gniazda służące do podłączenia węża ssącego z odpowiednią końcówką.

Czy wiesz że...
Usuwanie zanieczyszczeń z pomieszczenia to podstawa utrzymania czystych i higienicznych przestrzeni. Większość z nas wielokrotnie w ciągu tygodnia odkurza swoje domy, jednak często same odkurzacze są dość uciążliwe. Nieprzyjemny zapach wydzielany z wnętrza urządzenia podczas okurzania, często ciężka i niewygodna konstrukcja oraz brak możliwości usuwania mikro zanieczyszczeń, jest udręką prawie wszystkich użytkowników tych aparatów. Wraz z rozwojem technik wentylacyjnych, zaczęto zastanawiać się czy nie warto części ich zalet zaimplementować w procesach usuwania zanieczyszczeń z całego domu, nie tylko z powietrza. Odkurzacze centralne są rozwiązaniem, które łączy ze sobą wszystkie zalety wentylacji miejscowej, adaptując je do realiów domów jednorodzinnych. Zamontowanie jednostki centralnej urządzenia poza pomieszczeniami przebywania ludzi doprowadziły do usunięcia wszystkich niedogodności związanych z użytkowaniem konwencjonalnego urządzenia, a prowadzenie kanałów wewnątrz ścianach usuwa obowiązek uciążliwego przenoszenia urządzenia między sprzątanymi pomieszczeniami. Odkurzacze centralne są nowym rozwiązaniem dla naszego kraju, jednak korzyści wynikające z ich instalacji są niepowtarzalne i każdy kto planuje budowę nowego domu powinien zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.
Centralne odkurzacze mają wiele zalet:
- nie wymagają dźwigania ciężkiego sprzętu,
- podczas odkurzania nie powodują cyrkulacji powietrza, a w efekcie nie wzbija się kurz, gdyż zanieczyszczone powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku,
- odkurzanie jest efektywniejsze i nie powoduje opadania części zanieczyszczeń,
- odkurzanie nie powoduje hałasu,
- duża pojemność worka zmniejsza częstotliwość opróżniania.

" was added to wishlist