ALLEGRO

Deszczownica - nazywana też deszczownią - to element prysznica, który dzięki rozproszeniu strumienia wody zapewnia delikatną, przyjemną kąpiel. Nowoczesne deszczownice są także wyjątkowo efektowne - mogą mieć nawet kilkanaście programów podświetlania wody. Dowiedz się jakie są rodzaje deszczownic, jakie mają one funckje i jak wygląda montaż deszczownicy.

Jaką deszczownicę wybrać?


W zależności od wybranego wariantu montażu deszczownicę można kupić osobno lub w zestawie z baterią bądź panelem prysznicowym. Jeśli zdecydujemy się na montaż deszczownicy podtynkowej, trzeba do niej dokupić baterię podtynkową z przełącznikiem strumienia wody. Najlepiej, aby obie pochodziły od jednego producenta. Zyskamy wówczas pewność, że natrysk będzie działał, jak należy. Można też kupić deszczownicę razem z baterią prysznicową jako kompletny zestaw. Różnorodność dostępnych rozmiarów deszczownic pozwala dopasować model do powierzchni prysznica. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, warto wybrać deszczownicę o dużej średnicy (największe modele mogą mieć nawet 60 cm). W mniejszych kabinach sprawdzą się deszczownice, których średnica nie przekracza 20 cm.

Większość z nas ceni wygodę, oszczędność czasu i wody, dlatego coraz częściej zamiast kąpieli w wannie wybieramy natrysk, czyli kąpiel pod strumieniem bieżącej wody. Jego wielkość, charakter i różnorodność, a w konsekwencji komfort i jakość doznań podczas kąpieli zależą od armatury natryskowej. Nowoczesny zestaw prysznicowy z deszczownicą i tradycyjną słuchawką to rozwiązanie, dzięki któremu codzienny prysznic stanie się prawdziwą przyjemnością.